ساک لوازم کودک

ساک لوازم کودک

در خرید سیسمونی نوزاد علاوه بر وسایل حمل نوزاد در خارج از منزل مانند کالسکه و کریر و آغوشی نوزاد باید کیف و ساک لوازم نوزاد و کودک را هم در نظر داشته باشید. مادر برای بیرون بردان نوزاد حداقل تا دو سالگی به لوازم بسیاری نیاز دارد. مادران ممکن است نگران باشند که چه وسایلی ضرورت بیشتری برای نوزاد دارند و یا چگونه تمام وسایل را به همراه داشته باشند.

انتخاب ساک یا کیف مناسب با داشتن ویژگی‌های خاص که بتواند تمام احتیاج‌های مادر و کودک را برطرف کند نیازمند دقت و بررسی می‌باشد. در این مطلب سعی شده اطلاعات کاربردی و مفید درباره ساک لوازم به شما داده شود تا یک ساک مناسب خریداری کنید و با خیال راحت تمام لوازم نوزاد را به همراه داشته باشید و هنگام سفر و گردش در آرامش باشید.

خرید-ساک-لوازم-کودک-و-نوزاد

داشتن وزن سبک و مناسب

در ابتدا وزن ساک لوازم نوزاد و کودک نباید خیلی سنگین باشد، زیرا به غیر از وزن ساک باید آن را با وسایل نوزاد پر کنید و آن را با خود حمل نمایید. بنابراین داشتن وزن معقول و مناسب برای حمل راحت بسیار مهم است. همچنین در هنگام حمل باید کمترین فشار را به شانه‌ها و یا دستان والدین وارد کند و سلامت مهره‌های کمر مادر حفظ شود. بهتر است وزن ساک خالی کمتر از 1.5 کیلوگرم باشد تا بعد از پر شدن ساک و اضافه شدن وزن نیز مادر به راحتی بتواند آن را حمل کند.

جادار بودن

از دیگر نکات مهم در خرید کیف لوازم نوزاد این است که دارای جیب‌های متعدد و کافی باشد تا بتوانید تمام لوازم نوزاد را به طور جداگانه و اختصاصی در آن قرار دهید و دسترسی راحتی به آنها نیز داشته باشید. داشتن جیب‌های متعدد در قسمت داخلی و بیرونی ساک بسیار اهمیت دارد. در واقع مزیت و تفاوت ساک لوازم نسبت به کیف‌های معمولی داشتن جیب‌های تخصصی برای قرار دادن لوازم است.

ابعاد ساک لوازم کودک را هم باید در نظر بگیرید که به اندازه‌ای بزرگ و جادار باشد که تمام لوازم ضروری نوزاد و وسایل شخصی مادر هم در آن جای بگیرند. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در مسافرت‌ها باید لوازم بیشتری را همراه داشته باشید. بنابراین داشتن ساک لوازم جادار و بزرگ بسیار مفید است.

داشتن استحکام کافی

ساک لوازم نوزاد و کودک باید استحکام کافی و خوبی داشته باشد. باید توجه داشته باشید که این ساک را باید تا دو سال استفاده کنید و به همراه داشته باشید. ساک لوازم باید به گونه‌ای باشد که وقتی پر از وسایل کودک شد و وزن زیادی هم پیدا کرد و ساعت‌های طولانی آن را استفاده کردید بندها و درزهای آن دچار پارگی نشوند و زیپ و بست‌های آن سالم بمانند و نیاز به خرید ساک لوازم جدید و هزینه دوباره نشوید.

توجه به جنس داخلی و خارجی

در مورد ساک لوازم، جنس خارجی و داخلی آن مهم است. جنس ساک لوازم نوزاد معمولا از برزنت ضد آب و یا نایلونی است که مانع از نفوذ رطوبت به داخل و خارج از ساک می‌شود. این جنس باعث می‌شود که ساک لوازم کمتر کثیف شود و همچنین قابلیت شستشوی راحت نیز داشته باشد که برای لوازم نوزاد این ویژگی بسیار اهمیت دارد. داشتن یک یا دو جیب نایلونی مخصوص برای قرار دادن دستمال مرطوب و پوشک کثیف کودک نیز در ساک لوازم بسیار ضروری است. کیفیت دوخت در درزها را نیز در نظر بگیرید تا بعد از استفاده طولانی مدت، دوام خود را حفظ کند.

داشتن بند شانه برای حمل آسان

معمولا ساک لوازم نوزاد دارای بند شانه هستند که حمل آن را برای مادر آسان می‌کند. ولی بعضی از مدل‌ها فقط دارای بند دستی برای حمل هستند که  جا به جایی آن را مشکل می‌کند، به خصوص وقتی ساک پر باشد به دست‌های مادر فشار می‌آورد. بنابراین در هنگام خرید ساک لوازم به داشتن بند شانه توجه کنید که قابلیت تنظیم نیز داشته باشد.

داشتن زیبایی و مورد پسند مادر

زیبایی ساک لوازم نوزاد را نیز نباید فراموش کنید. زیرا ساک لوازم برای مادر دیگر جای کیف دستی او را می‌گیرد. داشتن ظرافت و زیبایی برای مادران بسیار مهم است تا بتوانند از آن به مدت چندین سال استفاده کنند. بنابراین باید دارای زیبایی و قابل پسند مادر باشد تا آن را راحت بتواند استفاده کند.

diaper-bags-buying-guide

ساک لوازم نوزاد را می‌توانید به صورت اینترنتی و یا به حضوری و با مراجعه به فروشگاه‌های لوازم نوزاد خریداری کنید. برای مادران باردار خرید اینترنتی بسیار مناسب و آسان است. اگر بعد از تولد نوزاد نیز می‌خواهید ساک لوازم تهیه کنید، خرید اینترنتی ساک لوازم می‌تواند بسیار کاربردی باشد. خرید ساک لوازم نوزاد را می‌توانید از فروشگاه اینترنتی سیسمونی روژان انجام دهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *