وان حمام کودک

وان حمام کودک

وان حمام کودک

باید بدانید که حمام کردن کودک، خصوصا در روزها و ماه‌های اول تولد، تقریبا برای همه کمی استرس و ترس دارد؛ این موضوع کاملا طبیعی است؛ زیرا به هر حال نوزاد، موجود کوچک و بی پناهی است که نمی‌تواند خودش از خودش مراقبت کند و این شما هستید که باید حواستان را کاملا جمع کنید تا آسیبی به او نرسد. احتمالا وقتی به انواع وان حمام نوزاد و کودک در بازار می‌نگرید، نمی‌توانید تصمیم بگیرید که کدام را انتخاب کنید و بخرید. برای خرید یک وان خوب باید به اندازه کافی تحقیق کرده باشید و همه جوانب را در نظر بگیرید.

7-Nursery-1024x663
  • وان‌های ساده

وان‌های ساده‌، وان‌هایی هستند که نه تاشو هستند، نه جای دوش دارند، نه پایه دارند و نه هیچ چیز دیگری. یک وان پلاستیکی که معمولا یک خروجی در انتها دارد و برخی از مدل‌ها نیز جای صابون و شامپو دارند. این وان‌ها در عین حالی که ساده هستند، بسته به جنس پلاستیکی که دارند، قیمت‌های متفاوتی هم دارند. یک نمونه از وان‌های ساده که بسیار هم مورد استفاده خانواده‌ها قرار می‌گیرد، ست کامل وان و لوازم شست و شو نوزاد و کودک است. یعنی ستی که شامل وان استاندارد، صندلی توالت فرنگی، صندلی حمام، سطل زباله، آبریز، سطل بزرگ دسته دار، چوب لباسی، گیره لباس، جاصابونی، لگن و توری وان است. نمونه دیگری از وان‌های ساده آنهایی هستند که فقط یک وان نسبتا بزرگ هستند که معمولا یک خروجی آب در کف وان دارند. بیشتر این وان‌ها قابلیت نصب توری وان دارند. تعدادی از آنها شیب دار هستند و تعدادی هم ساده. برخی جای صابون و شامپو دارند و برخی کاملا ساده هستند. 

  • وان‌های تاشو، وان‌های پایه‌دار و وان‌های بادی

اینگونه وان‌ها هر کدام کارایی و ویژگی منحصر به فرد خود را دارند. وان‌های تاشو برای فضاهای که به اندازه کافی بزرگ نیستند، مناسب هستند. این وان‌ها را می‌توان بعد از هر بار استفاده تا کرد و در جای مناسبی از حمام قرار داد. وان‌های بادی بیشتر برای مسافرت مناسب هستند. البته نه اینکه استفاده از آنها در خانه مشکلی داشته باشد، اما معمولا هر بار باد کردن این وان‌ها کار سختی است.

 

وان‌های پایه دار هم به این دلیل طرفدار دارند که با قابلیت تنظیم پایه‌ها، شستن کودک هم در حالت نشسته و هم در حالت ایستاده را ممکن می‌کنند. 

  • وان‌هال لوکس

 

اینگونه وان‌ها دارای قابلیت‌ها و امکانات متفاوت و بیشتری هستند؛ مثلا موتور آب، دوش آب، ماساژور و… . این وان‌ها با توجه به امکانات ویژه‌ای که دارند، از همه انواع وان نوزاد گران‌تر هستند. 

  • وان‌های قابل تبدیل

این وان‌ها قابلیت افزایش سایز دارند. به این معنی که با بزرگتر شدن نوزاد، وان‌ها بزرگ‌تر می‌شود و در نتیجه قابل استفاده در سنین بالاتر هم هستند. 

  • آسان‌شور

آسان‌شور نوزاد دقیقا یک وان نیست، اما یک وسیله خوب و کاربردی برای شست و شو و حمام بردن نوزاد خصوصا در 6 ماه اول تولد است. اگر از تنها حمام کردن نوزاد خود کمی هراس دارید و به دنبال یک دستیار خوب برای حمام کردن کودک خود هستید، آسان‌شور یک وسیله کاربردی بسیار خوب است. این وسیله ظاهری شبیه به یک گهواره ساده دارد، البته از جنس توری تا هنگام شستن نوزاد، آب از این وسیله خارج شود. سر نوزاد در قسمت خاصی قرار می‌گیرد که کاملا نرم است. شیب آسان‌شور قابل تنظیم است و این امکان را دارد که مادر آسان‌شور را در شیب مورد نظر خود تنظیم کند. 

 

آسان‌شور دقیقا تا پایان شش ماهگی نوزاد، یک وسیله کاملا کاربردی برای حمام کردن نوزاد است. خصوصا اینکه اگر از بغل کردن نوزاد در حمام هراس داشته باشید، این وسیله بسیار می‌تواند کمک‌کننده باشد.

راهنمای خرید وان حمام کودک را یک بار دیگر با دقت کامل بخوانید. قرار نیست شما بهترین برند وان را تهیه کنید؛ توصیه ما این است که یک آسان‌شور برای شش ماه اول و یک وان ساده با اندازه بزرگ برای بعد از شش ماه کودک تهیه کنید. تجربه نشان داده است که چنین خریدی، کاربردی‌ترین خرید وان حمام نوزاد است. البته عده‌ای نیز توصیه می‌کنند که یک وان ساده با اندازه متوسط تا بزرگ به همراه یک توری وان برای شست و شوی کودک در همه سنین کفایت می‌کند. نهایتا این شما هستید که تصمیم می‌گیرید که چه چیزی بخرید. 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *