پد سینه یا پد شیردهی

نحوه استفاده پد سینه یا پد شیردهی

نحوه استفاده پد سینه یا پد شیردهی

حفظ بهداشت سینه‌ها، به‌ خصوص هنگام شیردهی مهم است. برای رعایت بهداشت و حفاظت از سینه‌هایتان بهتر است نکاتی را دربارۀ استفاده از پدهای سینه بدانید تا بتوانید راحت‌تر از آنها استفاده کنید. در این مطلب می‌توانید با مراحل قرار دادن و برداشتن پد سینه و مواردی که برای محافظت از سینه‌هایتان هنگام استفاده از پدها باید بدانید آشنا شوید.

pade_sine2

برای استفاده از پد سینه باید از یک سوتین استفاده کنید. برای قرار دادن پد در سوتین خود می‌توانید به ترتیب زیر عمل کنید:

سینه‌هایتان را آماده کنید: مهم‌ترین نکته در استفاده از پد سینه، محافظت در برابر عفونت است. برای جلوگیری از رشد باکتری، نوک سینه‌هایتان را قبل از استفادهٔ پد تمیز و خشک کنید. اگر نوک سینه‌ٔ شما زخم یا دچار حساسیت شده است، قبل از قراردادن پد بهتر است از کرم‌های دور سینه استفاده کنید.

پد شیردهی را آماده کنید: اگر از پدهای شیردهی قابل شست‌وشو استفاده می‌کنید، دقت کنید که پد کاملاً خشک باشد. بیشتر پدهای یک‌بارمصرف در قسمت پشت خود که با سوتین در تماس است چسب دارد. این چسب به سوتین می‌چسبد تا پد در جای خود ثابت بماند. اگر از پد یک‌بارمصرف استفاده می‌کنید، وقتی آن را از بسته‌اش بیرون می‌آورید، چسب پشت آن را باز کنید.

پد را روی سینه تنظیم کنید: مرکز پد را دقیقاً روی نوک سینۀ خود قرار دهید. این کار به داشتن حداکثر جذب و جلوگیری از نفوذ شیر به لباستان کمک می‌کند.

پد را به سوتین بچسبانید: اگر از پد یک‌بارمصرف استفاده می‌کنید، پد را به سوتین خود بچسبانید. برای این کار سوتین خود را به سمت بیرون بکشید. اگر پس از چسباندن پد سینه به سوتین، مرکز پد روی نوک سینه‌تان دقیق و خوب نبود، آن را دوباره تنظیم کنید.

در طول استفاده هم آن را بررسی کنید: برای جلوگیری از رشد باکتری‌ها در ناحیۀ مرطوب سینه، بهتر است به محض خیس‌ شدن پد آن را عوض کنید. پس بد نیست مرتب پد مورد استفاده را بررسی کنید. علاوه بر بررسی رطوبت، می‌توانید ببینید که پد هنوز سر جایش قرار دارد یا خیر. این کار به‌ خصوص در پدهای قابل استفادۀ مجدد که در پشت خود چسب ندارد مهم است.

نحوۀ برداشتن پد سینه

محیط‌ مرطوب فضای مناسبی برای رشد باکتری‌هاست. .چود رطوبت در پستان ممکن است باعث تحریک پوست و حتی بروز عفونت شود. سعی کنید به محض خیس‌ شدن پد آن را تعویض کنید. مراحل برداشتن پد مرطوب در زیر شرح داده شده است:

پد را از سوتین خود دربیاورید: برای برداشتن پد، آن را روی پوست خود نکشید. این کار می‌تواند به پوست سینۀ شما آسیب بزند. پد شیردهی را به‌ آرامی از سینۀ خود جدا کنید. اگر پد به پوست سینۀ شما چسبیده است، ابتدا سینه‌ را با آب ولرم مرطوب کنید تا آسان‌تر از پوست شما جدا شود.

در صورت نیاز لباس‌تان را عوض کنید: اگر نشت شیر دارید بهتر است همیشه یک پیراهن و سوتین اضافه همراه داشته باشید. گاهی اوقات ممکن است حتی با وجود استفاده از پد سینه، شیر به لباس‌های شما نفوذ کند. برای آراستگی و جلوگیری از تحریک‌ شدن پوستتان بهتر است در صورت لزوم، لباس خود را عوض کنید.

پد آلوده را کنار بگذارید: اگر از پد سینۀ یک‌بارمصرف استفاده می‌کنید، پد استفاده‌شده را دور بیندازید. در صورت استفاده از پد قابل شست‌وشو نیز، یا همان موقع آن را بشویید یا پد خیس را داخل یک کیسۀ تمیز بگذارید تا بتوانید بعداً آن را بشویید. به خاطر داشته باشید محیط مرطوب درون کیسه فضای مناسبی برای رشد باکتری است، پس به محض اینکه برایتان امکان داشت پد را از کیسه دربیاورید و بشویید.

سینۀ خود را تمیز کنید: پس از هر بار استفاده از پد بهتر است با یک پارچۀ تمیز و مقداری آب گرم سینه‌های خود را پاک کنید تا رطوبت و شیرهایی که روی سینه‌هایتان خشک شده است تمیز شود. قبل از گذاشتن پد سینۀ جدید، سینه‌هایتان را کاملاً خشک کنید. این کار می‌تواند از ابتلا به عفونت حین استفاده از پد سینه پیشگیری کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *